Постійний рідкий магніт

Постоянный жидкий магнит, Постійний рідкий магніт До недавнього часу магніти виготовлялися виключно у вигляді твердих речовин. Сьогодні, на різних наукових заходах, нерідко демонструють феромагнітну рідина. До її складу включено органічні масла, деякі види кислот і магнітні частинки. У зарубіжних джерелах пишуть, що створити її, постійний рідкий магніт, можна в домашніх умовах, використовуючи тонер для заправки картриджів і рослинне масло (є й інші варіанти).

Феромагнітну рідина застосовують у виробництві покриттів для літаків, підвісок для машин, в розважальних шоу та інших галузях. Насправді така рідина не є феромагнітної, оскільки свої властивості вона набуває лише при наявності зовнішнього магнітного поля. Якщо ж таке зовнішній вплив припинити, структурні частки рідини втрачають свою намагніченість.

В результаті досліджень розробниками вдалося створити постійний магніт в рідкому стані. Для цього вони змінили склад: в олійно-полімерної рідини розчинили наночастинки оксиду заліза у великій концентрації, яка перешкоджає їх вільному руху. Тому, за відсутності зовнішнього магнітного поля, рідина зберігає властивості його генерації.