Як використовують ферритові магніти: технології, сфера застосування

Як використовують ферритові магніти.

Как используют ферритовые магнитыПри виготовленні магнітів використовуються різні матеріали, але одним з кращих був і залишається феррит (стронцію або барію). Ми розповімо про те, як використовують ферритові магніти.

За обсягом споживання цей тип займає близько 2/3 всього ринку постійних магнітів. При будь-яких температурах матеріал збереже свої якості: відмінну залишкову намагніченість, зносостійкість, надійність.

Середній термін служби ферритового магніту становить 10-30 років. Найчастіше цей матеріал використовується при виготовленні різних пристроїв і побутової техніки. Він запобігає перешкоди сигналу, що передається через кабель. Крім цього, феррит захистить навколишнє середовище від впливу магнітних полів.

Як «працює» феррит.

Будь-який використовується кабель працює за принципом «міні-антени», дозволяє конвертувати струм і напруга в магнітне поле. При проходженні через незахищений кабель з мідним дротом високочастотного струму можна спостерігати спотворення сигналу і шуми.

Раніше для вирішення проблемного питання використовувався спеціальний захисний екран з мідної обплетення. Ослаблення зовнішніх перешкод обходилося надто дорого, тому виробники шукали інший вихід із ситуації. Завдяки використанню фериту вдалося не тільки знизити витрати на виробництво техніки, але і в рази збільшити здатність пригнічувати шумовий струм.

Ферит виступає своєрідним ізолятором. Частково енергія, яка виробляється магнітним полем, переходить в теплову. Виготовляти цей матеріал навчилися близько 50 років тому, а користуються – по сьогоднішній день. На відміну від металевих аналогів цей вид магнітів є відносно скромні енергетичні показники. Крім того, незважаючи на свій невелику вагу, ферит є досить твердим матеріалом.

Сфери використання феромагніти

Как используют ферритовые магнитыСпочатку феромагніти застосовували в кабелях моніторів, щоб зменшити перешкоди і поліпшити якість «картинки». Трохи пізніше сфера використання цього матеріалу стала ширшою:

 • GPS-навігатори та бортові комп’ютери;
 • клавіатури, сканери і принтери;
 • системні блоки;
 • офісні дошки і сувенірні магнітики;
 • фотоапарати, відеокамери тощо.

Встановити феритний магніт на кабель нескладно. Навколо магніту слід зробити петельку і йти в циліндрі на нього. Так ви забезпечите «чистий» сигнал.

Переваги феритів

У порівнянні з іншими магнітними матеріалами комерційного використання ферити відрізняються наступними перевагами:

 • доступна ціна, при цьому вони мають досить високу потужність;
 • важке розмагнічування;
 • відмінні діелектричні якості (завдяки високому опору, в них не виникає вихрових потоків);
 • можливість намагнічування декількома полюсами;
 • висока температурна стійкість (стійко витримують підвищення температури аж до 250 градусів);
 • стійкість до корозійних впливів і агресивних середовищ, будь то кислота, луг та ін.

Ферромагніт має щільність близько 5 тисяч кілограмів на м3. Створює магнітне поле, необхідне для насичення (приблизно ± 10 кЕ). Після твердого спікання ферритові магніти не бояться сухого або мокрого пресування.

З недоліків даного матеріалу можна відзначити крихкість – ферит легко розламати. Має опір на розрив, яка складає не більше 1/7 опору рідкоземельних магнітів (наприклад, неодимового).

Способи виробництва

Ферити виготовляють декількома способами:

 • Шляхом спікання. При цьому з’єднують кілька необхідних хімічних компонентів, а потім отриманий керамоматеріал подрібнюють до порошкоподібного стану. Ця суміш проходить пресування (сухе / вологе), а далі повторно спікається.
 • Лиття під тиском. При цьому відбувається формування фериту складної конфігурації і виливок матеріалу на інші компоненти.
 • Екструдуванням. Цей спосіб підходить при створенні компонентів з фіксованим профілем. Матеріал пропускається через матрицю з поперечним перерізом.
 • Кадандірованіем. При цьому феррит формують в рулони або ж магнітні стрічки.

Феритні магніти потребують обробки, що дозволяє досягти такої якості матеріалу, яке відповідає технічним вимогам замовників. Наприклад, для поліпшення властивостей можуть використовуватися різні епоксидні покриття.

Отже, як використовують ферритові магніти, потрібно дотримуватися певних запобіжних заходів. Як вже говорилося вище, головний недолік фериту – його крихкість. Потрібно постаратися уникати падіння матеріалу, так як від нього можуть відламуватися осколки.

У феритових магнітів на сучасному ринку фактично немає конкурентів. За якостям перевершують лише неодимові. Хоча потрібно враховувати те, що за ціною ці матеріали набагато вище, що істотно впливає на собівартість виробництва в бік подорожчання. Крім того, завдяки відмінним напівпровідникових якостям саме ферити, а не неодимові магніти застосовують в радіоелектроніці.

Легкість, стійкість до розмагнічування робить феромагнітні матеріали незамінними при виготовленні побутової техніки, електричних двигунів і сепараторів.

У продажу можна знайти феромагніти різних типів: ізотропні і анізотропні. Перший варіант має меншу потужність, однак намагнічування може відбуватися в будь-якому напрямку. Анізотропним матеріалами напрямок задають при виготовленні.

З огляду на затребуваність феритових магнітів, сьогодні можна придбати вироби різних форм: прямокутні, кільцеві, у вигляді дисків. Можна підібрати магніт відповідного розміру або замовити його виготовлення за індивідуальними мірками в компанії Magnet.in.ua. Також окремо обмовляється якість покриття матеріалу (епоксидне та ін.). Контакти наших менеджерів.